OLEME AVATUD! EESTI SUURIM CHANEL JA DIOR PARFÜÜMIDE KOGU!

The New Look: Christian Diori ja Coco Chaneli biograafilise draamasarja ülevaade

Kui olete moe-, ajaloo- või draamafänn, võiksite vaadata uut sarja nimega The New Look. See on biograafiline draamasari, mis uurib moelooja Christian Diori esiletõusu ja tema rivaalitsemist Coco Chaneliga sõjajärgses Pariisis.

Artikli sisukord

The New Look teleseriaal

See sari esilinastus Apple TV+ kaudu 14. veebruaril 2024 ning on saanud kriitikutelt ja publikult positiivseid hinnanguid.

Ajastu ja tegelaskujud

Sarja tegevus toimub 1940. aastate lõpus ja 1950. aastate alguses, tormilisel ja muutlikul perioodil Prantsusmaal ja maailmas. Pärast II maailmasõja lõppu oli riik taastumas natside okupatsioonist, koostöö- ja vastupanuliikumistest, sotsiaalsetest ja majanduslikest muutustest ning külma sõja puhkemisest.

Sari jälgib noore ja andeka disaineri Christian Diori elu ja karjääri, kes lõi oma revolutsioonilise moeliini, mis muutis moemaailma ja esitas väljakutse tolle aja mõjukaima ja edukaima moeikooni Coco Chaneli väljakujunenud stiilile.

Seriaalil on muljetavaldav näitlejate ja meeskond, kus osalevad valdkonna parimad näitlejad ja filmitegijad. Ben Mendelsohn mängib Christian Diori rolli, kujutades tema geniaalsust, kirge, ebakindlust ja ambitsioone. Juliette Binoche kehastab Coco Chaneli, jäädvustades tema elegantsi, karismat, kangekaelsust ja rivaalitsemist. Maisie Williams kehastab Catherine Diori, Christiani õde ja muusat, kes oli Prantsuse vastupanuliikumise liige ja natside koonduslaagri ellujäänu. John Malkovich kehastab Chambre Syndicale de la Haute Couture’i presidenti Lucien Lelongi, kes püüdis kaitsta Prantsuse moetööstust natside ja ameeriklaste eest. Sarja on loonud ja seda juhib Todd A. Kessler, Emmyle nomineeritud kirjanik ja filmi Damages and Bloodline produtsent.

Sarja teema ja sõnumid

Sari uurib erinevaid teemasid ja sõnumeid, mis on kaasaegsele publikule asjakohased ja kõlavad, nagu loovuse jõud, ideoloogiate kokkupõrge, ambitsioonide hind, naiste roll, moeeetika ja palju muud. Sari pakub ka põnevat ja realistlikku pilguheit Prantsusmaa ja moemaailma ajaloole ja kultuurile, näidates ajastu ilu ja jõhkrust, glamuuri ja räigust, kunsti ja poliitikat.

Sarja lühikokkuvõte ja episoodide ülevaade

Episood 1: Corolle

See episood tutvustab sarja peategelasi ja tausta. See näitab, kuidas jõukas tekstiilimagnaadi Marcel Boussac palkas 1946. aastal uut moemaja looma endise kunstigalerii omaniku ja läbikukkunud moelooja Diori. See näitab ka seda, kuidas Chanel, kes oli oma moemaja sulgenud 1946. aastal. sõda, otsustas selle 1947. aastal oma väljavalitu Westminsteri hertsogi toetusel uuesti avada. Episood kulmineerub Diori esimese kollektsiooni lansseerimisega, mida ajakirjandus nimetas “New Look” ja millel olid pikad ja mahukad seelikud, kokkusurutud vöökohad ja ümarad õlad, luues naiseliku ja elegantse silueti, mis oli kontrastiks range ja meheliku stiiliga. Chanel ja sõja-aastad. Episood paljastab ka, et Catherine Dior, kelle Gestapo 1944. aastal vastupanus osalemise eest arreteeris, oli endiselt elus ja vangis Ravensbrücki koonduslaagris.

Episood 2: Ailée

See episood keskendub Diori debüütkollektsiooni tagajärgedele, mis pälvisid avalikkuse ja tööstuse vastakaid reaktsioone. Mõned kiitsid seda kui kunsti meistriteost ning lootuse ja uuenemise sümbolit, teised aga kritiseerisid seda kui kanga raiskamist ja naiste vabanemise reetmist. Episood näitab ka seda, kuidas Dior ja Chanel võistlesid moemaailma mõjukate tegelaste, nagu Vogue’i ja Harper’s Bazaari toimetajate, kaubamajade ostjate ning kinokuulsuste ja kõrgetasemeliste inimeste tähelepanu ja lojaalsuse pärast. ühiskond. Episood kujutab ka Catherine Diori vabastamist koonduslaagrist ja taaskohtumist oma vennaga.

Episood 3: Verticale

See episood uurib Diori ja Chaneli isiklikku ja tööelu ning nende suhteid perede, sõprade ja väljavalitutega. See näitab, kuidas Dior võitles oma homoseksuaalsuse, katoliku usu ja terviseprobleemidega, samal ajal kui Chanel tegeles oma vananemise, üksinduse ja mineviku skandaalidega. Episood paljastab ka saladused ja traumad, mis kujundasid nende isiksusi ja nägemusi, nagu Diori ema kaotus ja esimene armastus ning Chaneli seotus natsidega ja vennapoja surm. Episoodis tutvustatakse ka Diori teist kollektsiooni, mis oli inspireeritud Pariisi arhitektuurist ning millel olid sirged ja kitsad jooned, luues elegantse ja kaasaegse silueti, mis avaldas kriitikutele ja klientidele muljet.

Episood 4: Oblique

See episood uurib Diori ja Chaneli moe mõju sõjajärgse ajastu ühiskonnale ja kultuurile. See näitab, kuidas Diori ja Chaneli stiilid mõjutasid naiste ja meeste, noorte ja vanade, rikaste ja vaeste, prantslaste ja välismaalaste suundumusi ja maitset nende elu erinevates aspektides, näiteks riietuses, nende aksessuaarid, soengud, meik, parfüümid ja palju muud. Episood illustreerib ka väljakutseid ja võimalusi, millega Dior ja Chanel oma äritegevuse ja kaubamärkide laiendamisel silmitsi seisid, nagu litsentsimine, frantsiisimine, kopeerimine, eksportimine ja importimine. Episoodis esitletakse ka Diori kolmandat kollektsiooni, mis põhines diagonaaljoonel ja millel olid asümmeetrilised ja nurgelised kujundid, luues dünaamilise ja originaalse silueti, mis vaatajaid pimestas.

Episood 5: Zig-Zag

See episood käsitleb isiklikke ja ametialaseid konflikte ja koostööd Diori ja tema meeskonna vahel, nagu tema assistent Yves Saint Laurent, tema modell Victoire Doutreleau, tema fotograaf Richard Avedon ja tema publitsist Marguerite Carré. See näitab, kuidas Dior tasakaalustas oma kunstilist visiooni ja äristrateegiat, samuti lojaalsust ja rivaalitsemist kolleegide ja konkurentidega. Episoodis tutvustatakse ka Diori neljandat kollektsiooni, mis oli inspireeritud siksakmustrist ning millel olid kontrastsed ja harmoonilised värvid, luues elava ja mängulise silueti, mis rahvast võlus.

Episood 6: Tulipe

See episood uurib Diori ja Chaneli moe poliitilisi ja sotsiaalseid tagajärgi, samuti nende osalust ja mõju maailma asjades. See näitab, kuidas Dior ja Chanel navigeerisid pingete ja liitude vahel Prantsusmaa ja teiste riikide, nagu USA, Nõukogude Liidu, Ühendkuningriigi ja Saksamaa vahel külma sõja, Marshalli plaani ja Berliini blokaadi kontekstis. ja Korea sõda. Episood kujutab ka Diori viienda kollektsiooni lansseerimist, mis oli inspireeritud tulbiõiest ning millel olid laienevad ja volditud seelikud, luues romantilise ja naiseliku silueti, mis avalikkust võrgutas.

Episood 7: Envol

See episood keskendub Diori ja Chaneli isiklikule ja professionaalsele kasvule ja väljakutsetele, samuti nende suhetele mentorite, kaitsealuste ja nende järglastega. See näitab, kuidas Dior ja Chanel õppisid ja inspireerisid teistelt moeloojatelt, nagu Cristóbal Balenciaga, Pierre Balmain ja Hubert de Givenchy, ning kuidas nad valmistasid ette ja hooldasid oma pärijaid, nagu Yves Saint Laurent, Karl Lagerfeld ja André Courrèges. Episood tutvustab ka Diori kuuenda kollektsiooni lansseerimist, mis oli inspireeritud lindude lennust ning millel olid sulelised ja tiivulised motiivid, luues kerge ja õhulise silueti, mis vaatajaid hämmastas.

Episood 8: Ligne

See episood uurib Diori ja Chaneli moe mõju sõjajärgse ajastu kunstile ja kultuurile. See näitab, kuidas Diori ja Chaneli stiilid mõjutasid ja mõjutasid kunstnike ja loojate, näiteks maalijate, skulptorite, kirjanike, poeetide, filmitegijate, muusikute ja teiste liikumisi ja väljendusi. Episoodis esitletakse ka Diori seitsmendat kollektsiooni, mis oli inspireeritud tähest H ja millel olid horisontaalsed ja vertikaalsed jooned, luues lihtsa ja elegantse silueti, mis avaldas kriitikutele ja klientidele muljet.

Episood 9: Aurore

See episood paljastab saladused ja skandaalid, mis ohustasid Diori ja Chaneli mainet ja pärandit, samuti nende vastuseid ja reaktsioone kriisidele ja vaidlustele. See näitab, kuidas Dior ja Chanel seisid silmitsi süüdistuste ja uurimistega nende koostöö ja vastupanu kohta sõja ajal, nende seotuse ja mõjuga poliitikas ja spionaažis, nende seksuaalsuses ja moraalis ühiskonnas ja meedias ning palju muud. Selles osas esitletakse ka Diori kaheksanda kollektsiooni lansseerimist, mis oli inspireeritud koidikust ning sisaldas pastelseid ja metalseid värve, luues helendava ja futuristliku silueti, mis vaatajaid pimestas.

Episood 10: Flèche

See episood lõpetab sarja Diori ja Chaneli surma ja pärandiga, samuti nende mõju ja mõjuga moetööstusele ja maailmale. See näitab, kuidas Dior suri 1957. aastal 52-aastaselt südamerabandusse, jättes maha eduka ja mõjuka moeimpeeriumi, mille võttis üle tema kaitsealune Yves Saint Laurent. Samuti näitab see, kuidas Chanel jätkas tööd ja uuendusi kuni oma surmani 1971. aastal, olles 87-aastane, jättes maha võimsa ja ikoonilise moebrändi, mille võttis üle tema rivaal Karl Lagerfeld. Episoodis tutvustatakse ka Diori üheksandat ja viimast kollektsiooni, mis oli inspireeritud noolest ning millel olid teravad ja teravad kujundid, luues silmatorkava ja dramaatilise silueti, mis avalikkust jahmatas.

Kokkuvõteks

The New Look pakub kaasahaaravat uurimistööd Christian Diori ja Coco Chaneli põimunud eludest, pakkudes rikkalikku narratiivi, mis süveneb sõjajärgse ajastu keerukesse. Kuna sari põimib kokku moe kunstilisuse, isiklike võitluste ja ajaloosündmuste, annab see nüansirikka vaate kõrgmoe arengule muutuval perioodil.
Moeajaloo entusiastide jaoks on The New Look visuaalne pidu, mis esitleb ikoonilisi disainilahendusi, mis muutsid tööstuses revolutsiooni. Põhjalik tähelepanu ajaloolisele täpsusele koos näitlejate suurepärase esitusega lisab tegelastele ja nende teekonnale sügavust.

Kellele see sari mõeldud on?

The New Look on kohandatud neile, kes hindavad biograafilisi draamasid, eriti neile, kes tunnevad suurt huvi moemaailma vastu. Moehuvilistele, ajaloohuvilistele ja inimestele, keda huvitab ikooniliste isiksuste elu, on see sari nii meelelahutuslik kui ka hariv. Ajaloosündmuste sulandumine moemaailma glamuuriga loob ainulaadse vaatamiskogemuse, mis ületab traditsioonilised žanrid.

Olenemata sellest, kas teid tõmbab kõrgmoe võlu või võluvad moelegendide taga olevad isiklikud lood, The New Look tõotab kaasahaaravat ja mõtlemapanevat teekonda läbi Christian Diori ja Coco Chaneli elu.

Huvitavat lugemist veel...

  • All Post
  • Brändid ja tooted
  • Hooajaline sisu
  • Ilumaailma uudised
  • Ilunipid ja õpetused
  • Informatiivne lugemine
  • Tooteuudised
Bleu de Chaneli olemuse avastamine: lõhna ja hooldustoodete täiuslik teejuht 2024

On aeg astuda Bleu de Chaneli maailma, kus rafineeritus kohtub võluga sümfoonias, mis koosneb lõhnadest ja hooldustoodetest. Liituge meiega teekonnal läbi selle ikoonilise kaubamärgi ajaloo, uurige selle suurepärast tootevalikut ja…

Kõik on laetud.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Telli meie uudiskiri, et saada teavet uute toodete, uuenduste, artiklite ja kampaaniate kohta

Uudiskirjaga saadame pakkumisi, mida tavakliendile me ei tee, samuti saate esimesena teada meie portaali uutest võimalustest ja ilumaailma huvitavatest nippidest, trikkidest ja uudistest.

Uudiskirjaga liitumine ei ole kohustuslik ja sellest on võimalik loobuda kui klikkad kirja lõpus asuvale eemalda mind uudiskirjast lingile.

Tellimisel nõustute meie kasutustingimustega ning privaatsuse ja küpsiste poliitikaga.

Vajad kiirelt abi?
(+372) 5608 8308

ESSENSA.ee sotiaalmeedias

Why painful the sixteen how minuter looking earnest husband.
Klienditoe tööaeg

E – R : 10.00– 17:00

© 2023-2024 | ESSENSA.ee – Loata sisu kopeerimine keelatud!

Kliendi konto
Tellimuste jälgimine
Pood
Essensa leiunurk
Essensa VIP tooted
TOP kategooriad
Naiste parfüümid
Meeste parfüümid
Naiste deodorandid
Peitekreemid
Lauvärvid

© 2023-2024 | ESSENSA.ee